Filtry cząsteczek stałych- Co to jest?


Filtry cząstek stałych – Czym są?
Filtr cząstek stałych, to nic innego jak osadzony wewnątrz systemu wydechowego sprzęt który powstrzymuje cząsteczki sadzy powstałe wewnątrz silnika na skutek niecałościowego spalenia paliwa. W trakcie tego procesu cząsteczki zawarte w środku produkują dym o czarnym kolorze. Jest on rozpoznawalny wśród napędów diesel’a, spalone cząsteczki wraz z innymi pierwiastkami chemicznymi tworzą zagrożenie dla otaczającego świata. Priorytetem filtrów jest zatrzymywanie cząsteczek, aby następnie spalić je w chwili gdy filtr będzie miał do tego odpowiednie warunki.

Czy czyszczenie filtrów jest skuteczne?
Filtr zbudowany jest w konfiguracji kilkuwarstwowej i przeważnie powstaje on ze specjalnego materiału, przeważnie są to metale i przeznaczone do tego włókniny, rzadko stosowane są filtry wykonywane z tekstur. Skomplikowana budowa urządzenia DPF wspomaga wstrzymywanie większości resztek po paliwie, jednakże każdy filtr ma swoją pojemność, które to w raz z zużyciem zaczynają się zapychać, co powoduje, że zabieg czyszczenia filtra będzie konieczny, aby przywrócić mu pełnię skuteczności.

Na czym polega ten proces?
Proces oczyszczania filtra cząstek stałych przeprowadza się usuwając zalegające cząsteczki za pomocą przeznaczonej do tego maszyny.
Zanim jednak dojdzie do działania filtr musi zostać sprawdzany pod względem defektów wewnątrz urządzenia. Nie wszystkie, bowiem mogą zostać poddane naprawie. Niektóre z nich są zbyt bardzo uszkodzone, wtedy konieczna jest wymiana filtra. Gdy jednak urządzenie zdatne jest do czyszczenia odbywa się to za pomocą wody pod ciśnieniem o odpowiedniej temperaturze i za pomocą powietrza, dzięki czemu filtr zostaje odpowiednio wyczyszczony.

Jakie są koszty czyszczenia filtra?
Wiele zakładów ogłasza swoje usługi w miastach, jak filtry cząstek stałych poznań, jak również w internecie. Sam proces wymaga wprawy oraz doświadczenia. W cenie procesu zawarte jest czyszczenie oraz wysuszenie filtra jak również odpowiednie przygotowanie do procesu. Końcowe koszty takiego procesu oscylują w granicach 500 złotych brutto.

Sprawdź: http://poznan-tlumiki.pl/