Jak dobrać odpowiedni bukiet ślubny?


Wielu osobom mogło by się wydawać, że wybór kwiatów na ślub to nie jest coś trudnego. Nic bardziej mylnego. Jeśli zależy nam aby bukiet ślubny był dobrze dobrany musimy kierować się nie tylko obowiązującą modą ale również tym, aby pasował do sukni panny młodej, do jej figury, karnacji oraz aby był spójny z całą oprawą ślubu.
Wybierając kwiaty na ślub warto skorzystać z usług profesjonalnych kwiaciarni. Są one na bieżąco z obowiązującymi trendami i z pewnością pomogą podjąć odpowiednią decyzję.
Dobrze dobrany bukiet ślubny Poznań może nawet ukryć pewne niedoskonałości sylwetki panny młodej. Kwiaciarnia powinna przede wszystkim dobrać bukiet tak aby był proporcjonalny, nie można dopuścić do sytuacji kiedy na przykład drobna panna młoda będzie przytłoczona za dużym bukietem.
Bukiety ślubne powinny również pasować do kreacji jaką będzie miała na sobie panna młoda. Dlatego warto wcześniej pokazać naszej florystce zdjęcie sukni. Chodzi tu głównie o kształt bukietu. Najłatwiej dobrać bukiet do sukni typy rybka czy też lekkich sukien ślubnych, do nich pasuje praktycznie każda forma ułożenia kwiatów.
Mając wybraną wielkość oraz formę ułożenia kwiatów możemy przejść do wyboru samych kwiatów, a tu wiele już zależy od naszych upodobań.