Kurtyny paskowe sposobem na energooszczędność


W wielu miejscach, szczególnie takich jak zakłady pracy ruch jest natężony. Dlatego sporym problemem jest znalezienie odpowiednich rozwiązań, które mogłyby zastąpić drzwi, a jednocześnie spełniały podobną do nich rolę. Jednym z aspektów takich poszukiwań jest także dbanie o zapewnienie energooszczędności, szczególnie w porze zimowej, kiedy to zużycie energii na ogrzewanie pomieszczeń jest znacznie wyższe.

Jednym ze sposobów na minimalizowanie zużycia energii są kurtyny paskowe. Wykonuje się je z PCV, materiału który zapewnia ich trwałość. Umieszcza się je w wejściach do budynków czy też przejściach pomiędzy nimi. Odpowiednie ich zaprojektowanie powoduje, że kurtyny opadając, tworzą barierę nie tylko dla zimna, ale również dla zapachów czy oparów. Ze względu na zastosowany materiał mogą być wykorzystywane w wielu zakładach, również w tych zajmujących się przetwórstwem żywności. PCV bowiem jest materiałem, który został dopuszczony do kontaktu z żywnością, dlatego też nie ma obaw że jego zastosowanie będzie miało ujemny wpływ na produkowane towary. Kurtyny paskowe wykonane z PCV są ponadto bardzo trwałe, co sprawia że nawet długie ich używanie nie powoduje utraty przez nie właściwości.

Aby jednak jak najlepiej spełniały swoją role, kurtyny paskowe muszą być właściwie dobrane, przede wszystkim pod względem wielkości. Powinny zostać dostosowane do szerokości otworu wejściowego, aby dokładnie go zasłaniały. Ponadto wiele kurtyn montowanych jest tak, aby można było zamykać i otwierać drzwi. W momentach, gdy natężenie ruchu jest zwiększone, drzwi mogą pozostać otwarte, a kurtyna zabezpiecza otwór wejściowy. Przejście przez kurtynę nie wymaga użycia siły, nie ma również potrzeby jej odsłaniania. Paski, z których są wykonane łatwo ustępują pod naporem osoby wchodzącej do wnętrza czy wjeżdżającego pojazdu jak na przykład wózki widłowe. To znacznie ułatwia poruszanie się po całym zakładzie pracy jak również zwiększa efektywność pracy. Ponadto w dużym stopniu pomaga zminimalizować koszty związane z ogrzewaniem pomieszczeń.

Zobacz: https://izolacyjnie.pl/